Zestaw mebli do salonu

ekskluzywne nowoczesne meble do salonu art deco

Zestaw mebli do salonu

Salon jest bez wąt­pi­enia pomieszcze­niem, które zasługuje na szczególny wys­trój – to miejsce, gdzie domown­icy spędzają wiele czasu. Należy wyposażyć to wyjątkowe pomieszczenie w odpowiedni zestaw mebli do salonu.

Komplet mebli do salonu powinien przede wszystkim speł­niać wszystkie nasze oczeki­wa­nia co do jakości zastosowanych mate­ri­ałów oraz sposobu wykończenia. Taki zestaw mebli powinien być nie tylko piękny ale także funkcjonalny.

Pojawia się wiele pytań i zagadnień związanych z wyposażeniem wnętrza salonu w komplet, który będzie zawierał takie meble, o które dokładnie nam chodzi.
Pytanie: Co powinno się znaleźć w składzie zestawu czy kompletu mebli do salonu? W salonie zazwyczaj znajduje się miejsce przeznaczone na sprzęt RTV, potrzebna będzie szafka RTV lub komoda pod telewizor. W komplecie mebli do salonu nie powinno zabraknąć stolika kawowego oraz dużej komody lub szafki oraz witryny, która może pełnić funkcję biblioteczki domowej.

Powinniśmy się dalej zastanowić i odpowiedzieć sobie na dodatkowe pytania:
Jaki styl będzie dominował w naszym salonie? Czy będzie to salon urząd­zony w jed­nym konkret­nym stylu, czy też wnętrze naszego salonu będzie eklek­ty­czne, czyli łączące różne style, np. styl klasy­czny ze stylem nowoczes­nym?

Zachęcamy do obejrzenia niektórych naszych propozycji wykonania kompletów mebli do salonu w określonym stylu.

Zestaw mebli do salonu w stylu Art Deco

W meblach w stylu Art Deco dominują przede wszystkim formy proste, ale nie wyklucza się zaokrągleń. Łączy się różne materiały: nat­u­ralne szla­chetne gatunki drewna, wyszukane uch­wyty meblowe, listwy deko­racyjne i orna­menty – chromowane lub mosiężne.

Więcej mebli do salonu:  Meble w stylu Art Deco.
Zachęcamy do przeczytania artykułu: Komplety nowych mebli w stylu Art Deco.

Zestaw mebli do salonu w stylu Glamour

Meble w stylu Glamour to przede wszystkim błyszczące, doskonale wypolerowane powierzchnie na wysoki połysk, lub półpołysk. Przeważające  kolory to czerń, biel, złoto, chrom, srebro, ale również dobre gatunki drewna łączone z chromowanymi lub mosiężnymi dodatkami. Tą „meblową biżuterię” uzupełniają kryształowe uchwyty i gałki.

W meblach wykonanych w stylu glamour przeważają zaokrągle boki, fronty 3d, kształtne, wygięte nóżki i stylowe uchwyty. Inspiracją dla powstania tych mebli są dawne epoki i style – szczególnie barokowy i ludwikowski.

Więcej mebli w stylu Glamour: Kolekcja Barocco.
Zachęcamy do przeczytania artykułu: Styl Glamour we wnętrzach – czym się charakteryzuje.

Zestaw białych mebli glamour do salonu

Biel jest kolorem uniwersalnym, pasuje do większości pomieszczeń, rozjaśnia, rozświetla oraz powiększa wnętrze.

Więcej białych mebli do salonu w stylu Glamour: Kolekcje Mebli.

Zestaw mebli do salonu w stylu Modern Classic

Komplet mebli w stylu Modern Classic powinien charakteryzować się jasną stonowaną kolorystyką, którą można dopełnić elementami połyskującymi: chromowanymi lub mosiężnymi – czyli srebrem i złotem. Nie wyklucza się jednak mocniejszych zdecydowanych kolorów, także oklein drewnianych.

Zestaw mebli do salonu w stylu nowoczesnym

Komplet geometrycznych nowoczesnych mebli do salonu – to np. pryzmatyczne płaszczyzny tworzące geometryczną bryłę mebla. Bardzo ciekawie prezentuje się konsola Pryzmat, której nogi wykonane są w ten sposób.

Więcej: Kolekcja Mebli Geometric, oraz Kolekcja Mebli New Design.

Zestawy mebli do salonu są projektowane i wykonywane w naszej Pracowni Meblarskiej Fuchs Furniture.