Na tym filmie pokazano: jak powstaje stół geometryczny dębowy:
Pomysł
Wszystko zaczyna się oczywiście od pomysłu. A z tym to różnie bywa. Czasem jest zupełnie przypadkowy, abstrakcyjny, często inspirowany jakimś innym meblem, stylem lub poprzednią realizacją. Najczęściej jest determinowany konkretnymi wymiarami lub innymi wymaganiami klienta.
Staramy się, aby nasze projekty były atrakcyjne, nowoczesne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Design płynie z funkcji. Na etapie pomysłu te funkcje możemy sobie wymarzyć, postawić zadania do zrealizowania.
Żeby się przekonać, jak różne są to pomysły, wystarczy zobaczyć nasze MEBLE.
Projekt
Pomysł jest dopracowywany w postaci odręcznych rysunków i szkiców, a wszystkie nowe formy dostają swoje pierwsze, wirtualne życie w programie do projektowania 3D, tak, żeby łatwo je było dopracować jeszcze zanim powstanie rzeczywista wersja. Przedstawiamy proces powstawania stołu G-1:
Drewniany mebel
Trochę czarów-marów, lata naszych doświadczeń, doskonałe maszyny, wspomaganie ze strony plotera i ręka człowieka, stolarza, która tchnie w drewniany mebel duszę powodują, że można zdmuchnąć pył i wciągnąć przez noc zapach mebla z litego drewna w surowym stanie.
Większość naszych mebli wykonujemy z litego drewna, ale nie boimy się też innych materiałów, takich jak sklejka, płyty prefabrykowane, MDF czy inne, które dziś popularne, ze względu ja swe walory użytkowe i cenę.
Wykończenie
Na kolejnym etapie można jeszcze znacznie zmienić charakter mebla. Któregokolwiek wykończenia by nie zyskał – woskowania, olejowania, lakierowania na błysk czy mat, wykończenia błyszczącą fortepianową politurą – jest zrobiony w taki sposób, żeby zabezpieczyć do przed codziennymi domowymi przygodami.
Nie tylko sposób wykończenia, ale i ostateczny kolor zmienią charakter tego drewnianego przedmiotu.
Najczęściej wybieranym sposobem wykończenia jest lakierowanie matowym lub błyszczącym lakierem.
Efekt końcowy
Końcowe efekty naszych prac można zobaczyć w Galerii realizacji oraz w naszym Katalogu mebli.
Ten film pokazuje pracę w naszej pracowni: jak powstaje kopia barokowej komody: