Zabudowa salonu w stylu nowoczesnym

zabudowa rtv szafka debowa jasna

Zabudowa salonu w stylu nowoczesnym

Nowoczesny, funkcjonalny i estetycznie urządzony salon – to marzenie wszystkich osób przystępujących do aranżacji swoich czterech kątów. Jak osiągnąć ten cel? Z każdym rokiem staje się to łatwiejsze, a wśród narastającej liczby rozwiązań znajdują się gotowe komplety do zabudowy salonu. W naszym wprowadzeniu w ten temat skupiamy się na rozwiązaniach dedykowanych dla nowoczesnych stylów aranżacyjnych – podpowiadamy jakie elementy wyposażenia, umeblowania i ozdoby będą najlepszym rozwiązaniem oraz jak uzyskać wymarzony efekt bez większego wysiłku i dużych inwestycji.

Zabudowa salonu w stylu nowoczesnym – najważniejsze wyznaczniki stylu

Styl nowoczesny to doskonały pomysł na aranżację salonu. Urządzone zgodnie z nim pomieszczenie będzie wyglądać elegancko, sprzyjając wypoczynkowi domowników jak i przyjmowaniu odwiedzających ich gości. Co należy do najważniejszych wyznaczników tego stylu? Przede wszystkim nacisk na duże otwarte przestrzenie oraz umiar w zastosowaniu dodatków i ozdób. Choć nie powinno być ich zbyt wiele, to mogą być intensywne kolorystycznie, przyciągać wzrok i angażować uwagę.

Ważne jest też oświetlenie – zarówno dostęp do światła słonecznego jak i wybór systemów sufitowych oraz lamp podłogowych, kinkietów i innych. Warto pomyśleć nad zastosowaniem rozwiązań halogenowych, LED oraz nad wyborem lamp o loftowym, industrialnych wykończeniu. Okna powinny być odsłonięte lub wyposażone w eleganckie rolety, zasłony lub żaluzje.

Warto też ograniczyć kolorystykę do zaledwie kilku odcieni lub też zrezygnować zupełnie z obecności intensywnych barw. Dekoracje, kolory ścian jak i fronty mebli można dobrać pod kątem zbieżności kolorystycznej lub też połączyć na zasadzie delikatnego kontrastu. Dobrym pomysłem będą też jasne akcenty kolorystyczne na ciemnych powierzchniach – poduszki, ozdoby, uchwyty.

Nie można też zapomnieć o wyznacznikach czysto wizualnych – takich jak linie proste, kąty proste, nieskomplikowane wzory, brak wygięć i rezygnacja z chaotycznego układu. Pozwoli nam to stworzyć przestrzeń łatwą do dekoracji i samodzielnego zaaranżowania, a zarazem podatną na rozmaite eksperymenty stylistyczne i zmiany wystroju.

Zabudowa salonu w stylu nowoczesnym – wyzwanie dla każdego w naszej ofercie

Salon otwarty na kuchnię, jadalnię lub inne pomieszczenia to dziś jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań, które niesie z sobą rozmaite możliwości aranżacyjne. Naszą propozycją jest nowoczesna zabudowa salonu – ściany RTV wraz z BIO kominkiem w naturalnym dębie, które będą wyglądać wytwornie i nowocześnie, gwarantując zarazem funkcjonalność i wygodę na co dzień.

Nowoczesna zabudowa salonu to także nacisk na estetyczne połączenia kolorów, materiałów i powierzchni. Satynowe wykończenie czerni na szafce RTV wywołuje niezwykły efekt tysiąca refleksów świetlnych. Drewno stanowi doskonałe uzupełnienie, tworzące atmosferę domowego ciepła.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym Katalogiem Mebli.