Toaletki glamour w nowoczesnych aranżacjach

toaletki glamour w nowoczesnych aranzacjach

Toaletki glamour w nowoczesnych aranżacjach

Dla wielu kobiet toaletka to mebel, bez którego nie wyobrażają sobie dokończonej aranżacji mieszkania. Jest ona estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które można stosować w sypialni, jak również w łazience lub salonie. Najczęściej jednak toaletkę umieszcza się w tych pomieszczeniach, w których liczy się prywatność, lub w których przeprowadzamy codzienne zabiegi upiększające. W tym artykule skupiamy się na zastosowaniu toaletki w nowoczesnych aranżacjach mieszkalnych. Podpowiadamy jakie możliwości niosą z sobą toaletki, jakimi kryteriami warto kierować się w czasie zakupu oraz jak zaaranżować ten wykwintny mebelek w swojej sypialni.

Nowoczesne toaletki dla miłośniczek estetycznych rozwiązań

Choć toaletki występują w różnych wariantach, to jednak wersje glamour cieszą się obecnie największą popularnością. Styl ten łączy w sobie atrakcyjne formy wykończenia, połysk, elegancką kolorystykę oraz światło. Toaletki w stylu glamour kojarzą nam się z salonami piękności lub profesjonalnymi studiami makijażu. Są wyposażone w szufladki, skrytki, nakładki, półeczki, a ich kształty nawet jeśli są skomplikowane, to jednak zgodnie z regułami geometrii i minimalizmu.

Zaletą toaletek glamour jest ich zaprojektowanie pod kątem potrzeb systemów oświetleniowych, które stanowią nieodłączny element ich aranżacji. Niemal każda toaletka zostaje wyposażona w systemy oświetlenia ściennego, lustrzanego, reflektory lub inne rozwiązania pozwalające na dokładne oświetlenie całej twarzy i bezproblemowe wykonanie makijażu. Dzięki temu toaletki glamour mogą zostać wykorzystane jako element wyposażenia profesjonalnego.

Estetyczna toaletka – dopasowana do swojego otoczenia

Najważniejszymi w konstrukcji toaletki są: nóżki, blat, profil oraz szuflada, obok których mogą występować także elementy dodatkowe. Warto jednak rozpocząć zakupy od określenia preferencji i potrzeb, w tym także docelowych kształtów i form wykończenia, które nas interesują. Toaletka może mieć bryłę mniej lub bardziej rozbudowanego prostopadłościanu złożonego z kilku umieszczonych na sobie szuflad. Może również ograniczać się do cienkiego blatu zamontowanego na filigranowych, wygiętych nóżkach. Oba rozwiązania mają swoich oddanych fanów i sprawdzą się w konkretnych domowych aranżacjach.

Wykończenie brzegów i krawędzi również ma olbrzymi wpływ na potencjał estetyczny całego mebla. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania brzegów oraz użyte zabezpieczenia i warstwy ochronne. Toaletka jest meblem często użytkowanym, a tym samym podatnym na odkształcenia, zarysowania i draśnięcia. Im bardziej wytrzymała jest jej powierzchnia, tym dłużej zachowa swój atrakcyjny, oryginalny wygląd.

Na koniec warto podkreślić, że wśród dostępnych toaletek glamour znajdziemy także wersje matowe, jednak to warianty polerowane są najczęściej wybierane. Okazują się nie tylko atrakcyjnym zwieńczeniem naszej prywatnej „pracowni makijażu”, ale również ważną ozdobą całego pomieszczenia, rozświetlającą je i dodającą energii.