Jak wybrać witrynę do salonu?

Jak wybrac witryne do salonu

Jak wybrać witrynę do salonu?

Aranżacja salonu to jedno z najtrudniejszych zadań stojących przed osobami urządzającymi swój dom lub mieszkanie. Salon jest pomieszczeniem użytkowanym na co dzień przez domowników, w którym przyjmujemy gości, spędzamy czas wolny, a przy okazji wykorzystujemy do celów ekspozycyjnych. Z tych powodów powinien być urządzony z naciskiem na funkcjonalność jak i najlepszą prezencję. W tym artykule skupiamy się na zasadach wyboru witryny, która często staje się elementem wieńczącym salon. Podpowiadamy jak dobrać mebel doskonale dopasowany do potrzeb salonu oraz jakie warianty witryn znajdziemy w sklepach meblarskich.

Witryny do salonu – niezmiennie modne

Witryny są wyborem niemal zawsze trafionym, z uwagi na ich wszechstronne zastosowanie oraz możliwość adaptacji do indywidualnych potrzeb domowników. Witryny można wykorzystać w celu przechowywania sprzętów i urządzeń, do eksponowania ozdób i dodatków, a także w formie estetycznego wypełnienia wolnej przestrzeni. Kształty ich brył są eleganckie, obfitują w linie proste, kąty, powtarzalne moduły i segmenty. Dzięki temu witryna wnosi dużo porządku i elegancji do każdego wnętrza, w jakim się znajdzie.

Największym hitem wnętrzarskim jest oczywiście witryna glamour z przeszkleniami i przestronnymi gablotami. W jej wnętrzu można umieścić elementy zastawy stołowej, estetyczne szkło, drogie alkohole lub pamiątki rodzinne. Będą cały czas widoczne, łatwo dostępne i zawsze pod ręką. Witryny najczęściej aranżujemy w bezpośrednim otoczeniu komody, szafki RTV lub też kwietników. Warto unikać ich zestawiania z dużymi regałami, obszernymi szafami uchylnymi lub meblościankami.

Witryna dopasowana do Twojego salonu! Oraz jak ją znaleźć

Ważnym elementem w konstrukcji i stylistyce witryny jest jej podstawa, która może mieć formę smukłych nóżek o różnym profilu i wykończeniu. Największą popularnością cieszą się witryny glamour wykonane z drewna, lub też łączące drewno ze szkłem i metalem, tworzące elegancki, a zarazem typowo domowy klimat. Przeszklenia są niezwykle ważne i powinny znajdować się w górnej części witryny. Dzięki nim mebel zyskuje na głębi, do jego wnętrza dostaje się światło, a całe pomieszczenie ulega optycznemu powiększeniu.

Do wyboru znajdziemy witryny wykończone na połysk i matowe, wykonane drewna o różnym zabarwieniu i powierzchni. W ostatnim czasie na popularności zyskują także witryny w odcieniach pastelowych oraz projektowane zgodnie ze stylem art-deco. Dobrym pomysłem mogą też okazać się witryny z plastikowymi frontami, o wygiętych, nieco futurystycznych kształtach. Warto jednak podkreślić, że najważniejsza jest elegancka prezencja całej bryły, która często okazuje się meblem przestronnym oraz masywnym.

Na koniec pragniemy podkreślić, że zakup witryny nie wymaga dostosowania całej aranżacji pomieszczenia do obecności tego mebla. Wiele spośród dostępnych wariantów prezentuje uniwersalne walory estetyczne, co znacząco ułatwia poszukiwanie wymarzonego mebla jak i eksperymentowanie z całym umeblowaniem salonu.