Styl Mid-Century Modern znów jest modny!

modernism furniture mid century

Styl Mid-Century Modern znów jest modny!

Czym charakteryzują się meble w stylu Mid_century Modern?

Mid-Century Modern to styl wnętrzarski, którego korzenie sięgają Bauhausu lat 30 XX w. Styl ten królował w latach 50/60 a trwał aż do lat 70 XX w. – kiedy królowały meble PRL. Najważniejszą cechą tego stylu był funkcjonalizm.

Meble w stylu lat 50 XX w. charakteryzują się uproszczoną lekką sylwetką i wyważoną proporcją. Formy mebli często były inspirowane naturą, czasami o zaokrąglonych, opływowych krawędziach. Meble Mid-Century Modern wykonane były najczęściej z naturalnych materiałów: sklejki, drewna orzecha europejskiego, brzozy, dębu, łączone z metalowymi elementami: nóżkami lub giętymi chromowanymi profilami. Do brązowej barwy orzecha doskonale pasuje kolor mosiądzu lub chromu.

Pojawiają się również meble o zdecydowanych geometrycznych kształtach: Kwadraty, prostokąty i trójkąty występowały razem z formą koła i elipsy. Kolory to przede wszystkim: limonkowa zieleń, ceglasta pomarańcza i ciepłe odcienie żółci czy turkusy, które pojawiają się razem z odcieniami ciepłego orzecha lub dębu. Fornir położony prosto lub układany w formie geometrycznych wzorów.

W naszej Pracowni Meblarskiej Fuchs Furniture wykonujemy nowe meble nawiązujące do stylu Art Deco oraz stylu Mid Century Modern.

Meble do salonu Mid Century

Salon w stylu Mid-Century Modern, to najczęściej duża jasna przestrzeń z wydzielonymi funkcjami. Wnętrze urządzone w tym stylu powinno mieć wyraźny, mocny akcent np.: duża, wygodna kwadratowa sofa w odpowiednim kolorze i kształcie.

Zawsze będzie pasował do tego okrągły stolik kawowy na metalowych smukłych nogach lub na jednej toczonej nodze.

Dopełnieniem zestawu mebli do salonu Mid Century będzie komoda lub szafka wykonana w ciepłym odcieniu orzecha – może być z geometryzującym ułożeniem naturalnej okleiny, do tego witrynka wykonana w tym samym stylu – stworzy wspaniałe harmonijne przytulne wnętrze w stylu Mid-Century Modern.

Galeria realizacji mebli w stylu Mid-Century Modern.

Komplet nowych mebli w stylu Mid-Century Modern – to doskonałe rozwiązanie do współczesnego nowoczesnego wnętrza jak również stylowego, klasycznego pomieszczenia. Meble z kompletu zamieszczonego w galerii powyżej zostały wykonane w pięknej naturalnej okleinie orzecha amerykańskiego – dodatkowo: fornir został ułożony we wzór rombu, w którego kształt doskonale wpisuje się okrągły czarny uchwyt. Komoda i witryna są na metalowych czarnych, skośnych nóżkach – co nadało wrażenia lekkości i przejrzystości.

Szafki i komody w stylu Mid-Century Modern

Meble łazienkowe w stylu lat 50 XXw. – Galeria

Meble łazienkowe w stylu Mid-Century Modern to przede wszystkim szafki i komody podumywalkowe, wykonane w ciepłych odcieniach orzecha lub innego drewna z zaokrąglonymi rogami, na metalowych skośnych lub smukłych stożkowych nóżkach. Do takiej szafki pasuje wysoki słupek, który może być z przeszkleniem lub w pełnej płycinie na froncie. Ciepłe odcienie brązu wspaniale kontrastują z bielą, czernią, a nawet turkusem i granatem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi meblami z kolekcji Mid Century Modern,