Barek przeszklony w stylu Art Deco z czeczoty topoli

barek art deco topola czeczota 2

Barek przeszklony w stylu Art Deco z czeczoty topoli

Barek wykonany w okleinie z drewna czeczoty topolowej.
W części środkowej przeszklony, wnętrze witryny zostało wykończone również w okleinie czeczoty topolowej.
Kolory: biała „stopa” i jasne drewno – dopasowane zostało do potrzeb klienta – barek idealnie pasuje do minimalistycznego jasnego wnętrza salonu.
Na blacie barku jest położone szkło 6mm.
Mebel ma następujące wymiary: szerokość: 140cm, wysokość: 110cm, głębokość 45cm.

Galeria: Barek Art Deco przeszklony

Co to jest czeczota drewniana?

Czeczota to piękna, dekoracyjna okleina o ciekawym rysunku i kolorze drewna.
Czeczota to zmiana w strukturze drewna spowodowana chorobą, bakterią lub pleśnią. Na drzewie powstaje zgrubienie, chorobliwa zmiana, które nie powoduje jednak obumarcia drzewa.
Fornir uzyskany z takiego drzewa ma niebanalny rysunek, usłojenie i kolor: „oczka”, „zawijasy”, „błyszcza”, które oddają całą swą urodę i czar po wykończeniu na wysoki połysk lub satynę.
Najczęściej czeczota jest pozyskiwana z drewna orzechowego, z brzozy, z topoli, ale nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tych gatunków drewna – pozyskuje się ją także z wiązu, klonu, jesionu czy kasztana.
Fornir z czeczoty jest trudny w obróbce – często jest popękany, pofalowany z dużą ilością „oczek” – potrzeba dużo doświadczenia i umiejętności aby okleić mebel i uzyskać piękną powierzchnię.
Niespotykana dziś w nowych meblach czeczota topolowa zachwyca rysunkiem i kolorem, pięknie prezentuje się na barku Art Deco, szczególnie w „obłościach” oraz wewnątrz przeszklonej witryny.